Yanak dolgusu işlemi ile daha genç ve daha dolgun yanaklara sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir. Yanak ve elmacık kemikleri insan yüzünün canlı ve dolgun görünüm de olması ile sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Özel işlemler ile yanak ve elmacık kemiklerinin ön ve orta kısımlarının daha belirgin bir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin bütünü yanak dolgusu olarak adlandırılır.

Elmacık Kemiği ve Yanaklara Dolgu Uygulaması

Daha genç ve daha dolgun yanaklara sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir.

Yanak dolgusu sayesinde yüzde bir gerginlik sağlanmış olur ve bu da yüzdeki yorgun ifadeden kurtulmanızı sağlar. Uzun yıllar sonucun da cilt de bulunan elastik lifte, kollajen lifte ve yağ tabakasın da zamanla azalma gerçekleşir. Bu da yanaklar da sarkma gerçekleşmesine ve yüzün canlılığını yitirmesine sebep olur. Tüm du durumlardan rahatsız olan tekrardan gençleşmek ve gençliğine gençlik katmak isteyen herkes tarafından yanak dolgusu tercih edilebilir.

Yüz ifadesini belirleyen en önemli yapılardan ikisi, yanaklar ve elmacık kemikleridir. Özellikle yüz ifadesini çok fazla etkileyen elmacık kemiklerine dolgu yapılırken, kişinin yüz hatları iyi belirlenmeli ve doğallığı kaybedilmemelidir.

Yanak dolgu uygulamalarını alanında uzman bir doktor tarafından tamamen uygun klinik şartlarda yapılması gerekir.