0.342.322 00 55

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hem mevcut saçların canlanmasına, hem de saç ekimi sonrasında kök transferi yapılmış dokuya koruyucu ve destekleyici tedavi yapılmasına yardımcı oluyor. Deri altına enjekte etmek manasına gelen Mezoterapi, bir çeşit orta deri tedavisidir.

Saç mezoterapisi uygulama ayrıntıları

Saç mezoterapisi, çok ince uçlu iğnelerle saçlı derinin orta tabakasındaki dermis veya hipodermis alanlarına, oldukça minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon uygulamasıdır. Saçlı bölgedeki cildin fonksiyonel alanı olan dermis tabakasına saç mezoterapisi yaparak, saç kökünün beslenmesi sağlanır. Saçlı dokuya beslenmesi için ihtiyacı olan vitamin, mineral, oligelement ve dolaşım düzenleyicileri, kılcal damar yoluyla gelemediği zamanlarda, saç mezoterapisi devreye girerek, hedef dokuya doğrudan transferi sağlanır. Alternatif tıp olarak düşünülse de, aslında uygulama yöntemi ve içeriğindeki FDA onaylı farmakolojik ürünler sayesinde, tıbbı bir uygulama özelliğinde olduğunu kanıtlamış bir metottur. Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin, herkese rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisinde amaç, saçlı doku hücre metabolizmasına sadece alternatif bir şekilde gerek duyduğu destekleri sağlamaktır.

Saç ekimi operasyonu sonrasında transfer edilen saçlar, ilk 2 hafta sonunda dökülür ve 2.ay sonunda yeni saçlar çıkmaya başlar. 6.ay sonunda ekilen saçların %60 kısmı, en doğal haliyle çıkmaya başlamış olur. Tam bu aşamada hastalarımıza saç mezoterapisi uygulayarak, yeni ekilmiş ve mevcut bulunan saçların güçlenmesini ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlıyoruz.