0.342.322 00 55

Örümcek Ağı Estetiği

Yüzümüz genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntülüyor. Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki hacmin ve kollajenin azalması.

Ameliyatsız iple yüz germe cerrahi operasyona bir alternatif olabilir sizin için. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulana bilen bir tekniktir.
Lifting etkisi bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak hayata geçirdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanır. Bu reaksiyon anında vücut tarafından algılanır ve vücut biyolojik fibroplast, kollajen ve elastin üretir. Böylece lifting etkisi iki katına çıkmış oluyor.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması için Uygun Bir Aday mıyım?

Eğer sizde aşağıda belirttiğimiz şartlardan en az birini taşıyorsanız iple yüz germe uygulaması için uygun bir adaysınız demektir.
- Yüzünüzde kırışıklıklar var ise
- Yüzünüzde sarkmalar oluşmuş ise
- Alt göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar var ise
- Ağız/dudak çevresinde kırışıklıklar var ise
- Çene altındaki cildiniz sarkıyor ise
- Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız

Ameliyatsız İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben yüzünüze anestezik krem uygulanır. Uygulama şu şekilde tarif edile bilir; Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretiyor. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış oluyor. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görüle bilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olacak, cildiniz giderek daha çok gerilecek. 3 ay sonra nihai sonuç tamamen görüle bilir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürecektir. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Uygulamanın avantajları:
- Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması
- Ağrısız
- Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanmanız mümkün
- İpler kendiliğinden çözümlene bilir ve zararsızdır
- Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder
- İnce kırışıklıkları giderir
- Basit ve güvenli
- Anında iyileşme
- Lokal anestezi altında uygulanır
- İz kalmaz
- İstenirse uygulama tekrarlana bilir

Hiçbir yan etkisi yoktur