0.342.322 00 55

Mezolifting

Vitamin enjeksiyonundaki amaç, cilt altındaki desteğini kaybeden dokuları güçlendirmek için C, E ve A vitaminlerinden oluşan özel bir kokteylin çok ince iğnelerle yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanmasıdır.

A vitamini derinin üst tabakasındaki hücrelerin çoğalmasını uyarır, ölü hücrelerin dökülmesini kolaylaştırır. Yeni kan damarı yapımını sağlar ve deriye sağlamlık verir.

İnsan derisindeki başlıca antioksidan olan E vitamini deriyi yaşlanmaya karşı korur. Hücrelerin bir numaralı düşmanı olan serbest radikalleri temizleyerek hücre zarını korur.

C vitamini ise derinin altında yer alan ve deriye sağlamlık veren bağ dokusunun ana elemanı olan kollajen sentezinde gereklidir.

Amaç; hücrelerin tekrar yenilenmesini sağlamak, cildin kan damar dolaşımını artırmak, cildi canlandırmak, kırışıklıkları azaltmak ve cildi sıkılaştırmaktır. Uygulandığı bölgelerdeki bağ dokusunun kolajen ve elastin liflerinin yapımını arttırır. Ama öncelikle hastanın cildini değerlendirmek gerekiyor. Yani; hastanın deri tipi, kalınlığı, yağlı-kuru veya karma olduğu, kışıklıklarının derinliği ve yoğunluğu, ciltte lekelerin olup olmamasına göre tedavi belirleniyor. Eğer hastanın cildi sadece vitamin enjeksiyonu değil de; botoks, dolgu, lazer vs. gerektiriyorsa; hastaya kombine bir tedavi şeması planlanıyor. Böyle durumlarda sadece vitamin karışımı değil, gerekirse hyaluronik asit ve somon DNA'sı gibi ürünler de kokteyle katılabiliyor.