0.342.322 00 55

Kimyasal Peeling

Kimyasal peelinglerle ciltteki düzensizliklerin, leke, akne, iz ve ince kırışıklıkların kişinin günlük yaşamını etkilemeden giderilmesi olanaklı. 
Kimyasal peeling işlemi, cildin yüzeyini örten yıpranmış tabakanın, soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak, zemindeki daha genç ve parlak tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir. Sonuç ise daha canlı, daha taze, daha gergin ve düzgün bir cilttir.  Günümüzde Avrupa ve ABD’de popüler olan micro-peeling, lunch time peeling olarak da adlandırılıyor. Çünkü artık çalışan kadınlar, öğle tatillerinde bile bu uygulamayı yaptırıp işlerine geri dönebiliyor. Kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılabilmekte ve kullanılan maddeye göre yüzeysel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir. Cildin mat ve solgun üst katmanı uzaklaştırılıp, alttan taze ve pürüzsüz derinin gelişmesi sağlanır. Kollojen ve elastin gibi lif yapılarının yapımını uyarıp, deri elastikiyetini ve kan dolaşımını arttırır. Hafif ve orta düzeydeki kırışıklıklar, leke, çatlaklar ve yara izleri, akne (sivilce) ve buna bağlı izlerin azaltılmasında kullanılır.

Kimyasal peeling seans aralığı yapıldığı derinliğe göre belirlenir. Glikolik asit ile yapılan peelinglerde seans aralığı iki haftadır. Uygulanacak seans sayısı uygulama yapılan kişideki soruna göre değişmekle birlikte ortalama 6- 8 seans uygulanır. Bu seanslardan sonra –özellikle akne ve yaşlılık çizgilerinin azaltılmasında- cildin kazanmış olduğu formu koruması için belli aralarla (1 ay gibi) peelingin tekrarı gerekebilir. Uygulamanın süresi yaklaşık 15-20 dakikadır.