0.342.322 00 55

Dolgu Enjeksiyonları

Cilt altındaki mimik kaslarının sürekli çalışması, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkileri, yerçekimi ve sigara cilt yüzeyindeki kırışıklıkların nedenidir. Cildin hyaluronik asit üretimi azalır ve sonuç olarak cilt elastikiyetini ve canlılığını kaybeder. Güneş, yaş, cinsiyet, cilt ve kas yapısı ile mimik kullanma sıklığı kırışıklık seviyesinde en önemli belirleyicilerdir. 

Dolgu enjeksiyonları kırışıklık ve yaşlanma çizgilerini yok etmek dışında dudak ve yüz biçimlendirici estetik girişimlerde kullanılır. Genellikle burun seviyesinin üstünde uygulanan Botox’un aksine dolgu maddeleri burun seviyesinin altındaki kırışıklık tedavilerinde yararlanılır.

Zamanla yer çekimine, fazla güneş ışınına maruz kalan ve nem kaybına uğrayan kollajen ve elastin liflerindeki bozulma ve çökmelerin giderilmesi amacıyla cilt altına dolgu maddeleri enjekte edilir. İnsan vücudunda zaten bulunan bir madde olduðundan kolaylıkla kabul edilir. Dolgu maddelerinin yer kaplayıcı etkisi çöküntüyü yükselterek kırışıklığı ortadan kaldırdığı gibi cildi de besler. Kişinin ihtiyacının doðru olarak belirlendiği, doğru yapılmış uygulama sonuçları mükemmeldir.

İyi planlanmış uygulamalarla, en iyi estetik sonuçları istenilen yüz hatlarının elde edilmesinde de almak mümkündür. Kırışıklık tedavilerine kıyasla bu tür uygulamalar daha fazla deneyim ve uzmanlık gerektirir.