0.342.322 00 55

Botox

Özellikle alın ve yüzün üst bölgesindeki kırışıklıkların ameliyatsız ve hemen giderilmesini sağlayan Botox, avantajları ve pratik sonuçları nedeniyle günümüzde giderek genişleyen bir kullanım alanı bulmaktadır. 2002 yılında (FDA) tarafından kozmetik kullanımına onay verilmiş ve şu ana kadar yalnızca ABD’de beş milyon uygulama yapılmıştır. Orta ve derin üst yüz kırışıklıkların bilinen en etkili tedavisidir. İlaç, yalnızca enjekte edilen bölgede etkilidir genel dolaşıma karışmaz. Uygulama yaklaşık 10 -15 dakika sürer. 

Ağrılı olmadığı için lokal anesteziye istek olmadığı takdirde ihtiyaç duyulmaz. 

Normal günlük aktivitelere ve egzersizlere aynı gün dönülebilir.

BOTOKS’LA TERLEME TEDAVİSİ

Botox kullanımının diğer bir alanı da literatürde hiperhidrosis olarak geçen aşırı terlemelerdir. En sıklıkla el içi ve koltuk altı terleyen bölgelerdir. Hem kadın hem de erkeklerde sosyal yaşamı etkileyebilecek ölçüde rahatsızlık oluşturabilir. Botoks, terleme probleminde mükemmel bir tedavi yaklaşımıdır.

Botox ter bezlerine giden sinir uyarısının engellenmesiyle terlemeyi engeller. İşlem süresi uygulanan bölgeye göre 15-30 dakika arasında değişmektedir. Tedaviyi takiben 1 hafta içinde etki başlar ve etki genelde 6-8 ay devam eder.