0.342.322 00 55

Bölgesel Zayıflama Programları

Yüzyıllar önce sağlıklı ve varlıklı olmanın ölçütü sayılan tombulluk artık  Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Obezite adeta bir virüs gibi hızla yayılmakta ve artık sadece gelişmemiş toplumların değil gelişmiş toplumlarında en büyük sağlık sorunu haline gelmektedir. Buna bağlı olarak insan yaşam kalitesini ve süresini etkileyen hastalıklar (diabet,hipertansiyon,kalp hastalıkları) daha sık görülmektedir.
           
Bu nedenle normalin üzerinde ağırlığa sahip ya da bölgesel yağ fazlalıkları olan kişilerin kilolarının normal sınırlara çekilmesi gerekmektedir. Kliniklerimizde Fransız Obezite terapi konseptleri referans alınmıştır ve multidisipliner bir çalışma ile kişiye özgü terapi paketleri geliştirerek problemlerin çözümüne gidilir. Sözkonusu problemlere yaklaşımda önce kişiden detaylı anamnez alınarak beslenme tipi ortaya konur daha sonra fizik muayene, vücut analizleri ve gerekli tetkikler yapılarak kişinin klinik durumu ortaya konur.

Ardından kişinin problemlerini giderecek beslenme ve diyet programı vücut analizleri ve takibi psikolojik davranış terapileri fizik egzersiz programları uygulamalarının bütünleştirilmesi ile kişiye özgü terapi programları gerçekleştirilmiş olur. Tedavi de istenen başarı elde edildikten sonra sahip olunan gelişmenin hayata kazandırılması ve devamlılığının sağlanmasına yönelik koruyucu bir tedavi programı da kişiye özgü hazırlanarak uygulanmaktadır.